Těsná výhra nad Auto in Pardubice

19. listopadu 2023

Po nenáročným zápasu s Motorem České Budějovice se hráči dostali poměrně pozdě do postelí a to bylo znát na začátku hry, kdy se před brankou zorientoval Hering  a zasunul puk do sítě Haviřů. Bakke, norská akvizice domácích, po  dvou minutách však srovnal na 1:1. Vzápětí nedokázala domácí obrana ubránit Heringa a ten navýšil pro Pardubice na 1:2 a tento výsledek vydržel do první přestávky.

Ve druhé  třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy se do šancí dostávaly oba celky. Ve dvacáté druhé minutě unikl Bakke a srovnal skóre. O pár minut později ten samý zvýšil náskok domácích o jeden gól na 3:2. Forgo  se prosadil o několik minut později po "passu" koho jiného než Audunna  Bakkeho, prostřelil  německého brankáře ve službách Pardubic, Uhlemanna, a navýšil na 4:2.

Závěrečná  třetina byla pod taktovkou domácích. I když hosté nesložili zbraně a občas se dostávali do šancí. Dokonce si při oslabení dojel Hering pro vyhozený puk dříve  než bránící Lauenstein a proměnil na 3:4. To byla ale poslední branka utkání a tři body díky tomu zůstaly v Havířově.

Toto utkání bylo posledním v tomto roce v parahokejové lize a další se odehrají až v lednu a to na hřištích hostů.